Obiegowa opinia na temat rozwodu to strata, ból oraz rozczarowanie. Czy jednak zawsze tak jest? Kompletnie nie. Dzisiaj na blogu Białostockiej Kancelarii Adwokackiej opowiemy jak to rozwód może być dobrą decyzją w naszym życiu.

Rozwód jako krok na przód

Czasami bywa tak, że w trakcie rozwodu wychodzą kłamstwa jednej czy drugiej strony wychodzą na wierzch. Nie od dzisiaj wiadomo, że niedopasowanie charakterów powoduje zgrzyty między małżonkami. Czy więc warto trwać w takim związku? Gdy utrzymywanie takiego stanu rzeczy powoduje zastopowanie naszego szczęścia.

Przykład z życia wzięty

Znana jest nam sytuacja gdy mąż i żona były kompletnie niedopasowani do siebie. Ona jest menadżerem w międzynarodowej korporacji, a On to nieudany przedsiębiorca z (jak się później okazało) problemem hazardowym. Niestety Ona musiała przez cały czas utrzymywać cały dom, gdyż Jego poczynania przynosiły ciągłe straty. Najgorsze jest to, że gdy proponowano mu pracę na etat i stabilizację zatrudnienia to tylko się obrażał i podobał mu się stan rzeczy, który był dotąd. W pewnym momencie Ona rozumiała, że jest nieszczęśliwa i chce się uwolnić od Niego.

Brak poczucia bezpieczeństwa oraz stabilizacji potrafi bardzo unieszczęśliwić człowieka. Bezpieczeństwo finansowe jest bardzo ważne w naszym życiu.

Utrzymanie małżeństwa za wszelką cenę

Często zauważalne jest także utrzymywanie małżeństwa za wszelką cenę. Zdarza się, że Kobiety poświęcają swoją karierę oraz “życie zewnętrzne” aby zajmować się domem. Następnie okazuje się, że mąż niestety Ją zdradza. Pomimo bólu oraz uczucia upokorzenia chce ona aby wszystko było po staremu. Niestety te uczucie nie mija tak prosto i szybko. Gdy ratowanie związku nie daje efektów warto pomyśleć o rozstaniu.

Do decyzji o rozwodzie czasami trzeba dojrzeć

Gdy podejmujemy decyzję o małżeństwie za szybko i bez stu procentowej pewności może zdarzyć się, że nasz związek nie przetrwa. W takiej sytuacji dobrze jest nie trwać w nim “na siłę” lecz rozstać się odpowiednio wcześnie aby mieć jeszcze czas w swoim na następny, tym razem udany, związek.

Życie po rozwodzie

Gdy rozstaniemy się odpowiednio wcześnie to mamy ogromne szanse na wręcz nowe życie. Dzięki temu nie będziemy żyć w niepewności oraz depresji. Szczęśliwy związek da nam świetlaną przyszłość. Spokój psychiczny jest jedną z najważniejszych rzeczy w naszym życiu.

Jak sami Państwo widzicie czasami rozwód potrafi być jedną z lepszych decyzji w naszym życiu. Warto więc pomyśleć o tym jeżeli nie czujemy się szczęśliwie w naszym związku. Gdy już o tym myślicie zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszą Kancelarią Adwokacką z Białegostoku oraz umówienia się na spotkanie, na którym wyjaśnimy jak wszystko może się odbyć. Rozwód to nic złego. Zapraszamy serdecznie.