Na blogu Kancelarii Adwokackiej prowadzonej przez mecenas Sylwię Tokarzewską-Cybulko często poruszamy temat rozwodu oraz tematy około rozwodowe. Jednak dzisiaj chcemy pójść krok dalej – Jak ponownie zacząć żyć po czymś takim jak rozwód? Zapraszamy do lektury nowego artykułu na blogu doświadczonej Kancelarii Adwokackiej z Białegostoku.

Dlaczego boimy się rozwodu?

Jest wiele spraw, które powodują u nas strach przed rozwodem. Wynika to z tego, że nie czujemy się pewnie pod względem finansowym, boimy się utraty poczucia bezpieczeństwa. Z natury nie chcemy być samotni oraz posiadamy strach przed utratą dziecka. Gdy jednak już wiemy, że to koniec naszego związku oraz już nic mu nie pomoże to warto zdecydować się na ten krok – rozwód. Możemy wtedy zacząć żyć na nowo.

Jak zacząć ponownie żyć po rozwodzie?

Przechodząc do meritum musimy pamiętać o pierwszej oraz najważniejszej kwestii – odetnijmy złe doświadczenia grubą kreską. Nie możemy żyć jedną nogą w przeszłości, a drugą w przyszłości. Musimy stanowczo zrobić krok w nowe życie, skoczyć w nie. Gdy nie mamy wspólnych dzieci z byłym współmałżonkiem to możemy w dosyć prosty sposób ograniczyć kontakt do minimum. Oczywiście gdy odpowiednio zadbaliśmy o to, aby wszystkie sprawy zostały załatwione wcześniej. Przykładem takiej sprawy jest podział majątku. Dajmy sobie miejsce na nowe życie. Odpowiednio wcześnie wykonany podział majątku pozwoli nam na minimalizację stresu związanego z kwestiami finansowymi. Będziemy wiedzieć na sto procent na czym stoimy.

Sytuacja ma się trochę inaczej gdy posiadamy wspólne dzieci. Mimo tego, że Wasze wspólne życie się skończyło to jednak pozostaje ta nić, która Was łączy. Postarajmy się aby były współmałżonek mógł być dobrym ojcem i spełniał swoją rolę w tej kwestii. Nigdy nie powinniśmy mówić o byłym partnerze (lub partnerce) w złych słowach.

Po rozwodzie szukajmy wsparcia

Gdy jesteśmy po rozwodzie dobrym pomysłem jest poszukiwanie wsparcia wśród bliskich – rodziców, rodziny lub najbliższych przyjaciół. Oczywiście są sytuacje, gdy nie jest to możliwe. Wtedy warto jest udać się do specjalisty – do psychologa. Rozwód to nie koniec życia i wraz z dobrym słowem łatwiej wkroczymy w nowy etap tego życia.

Dobrym pomysłem jest także potraktowanie rozwodu jako nowego startu. Startu, w którym możemy realizować swoje pasje oraz spełniać swoje marzenia. Możemy robić wszystko czego nie mogliśmy robić w trakcie naszego małżeństwa. Pamiętajcie – rozwód to nowy start.

Powtórzymy się – rozwód to nowy start naszego życia. Gdy już decydujemy się na ten krok i dochodzi do rozwodu to musimy iść dalej i jest to dobry czas aby zacząć się realizować. Nasza Białostocka Kancelaria Adwokacka ma ogromne doświadczenie w sprawach takich jak rozwody, alimenty czy podziały majątku. Dzięki profesjonalnemu podejściu do każdego możemy dać gwarancje, że ten trudny czas będzie łatwiejszy. Zapraszamy do kontaktu oraz umawiania się na konsultacje.