Tydzień temu przybliżaliśmy Państwu część prawa jaką jest prawo karne. Dzisiaj skupimy się na prawie karnym i roli adwokata w tym aspekcie. Zapraszamy do lektury najnowszego artykułu na blogu Kancelarii Adwokackiej w Białymstoku, która prowadzona jest przez doświadczoną i profesjonalną mecenas Sylwię Tokarzewską-Cybulko.

Nasza Białostocka Kancelaria Adwokacka ma ogromne doświadczenie w pracy przy sprawach karnych i to w pełnym zakresie tego rodzaju prawa. Możemy wystąpić jako obrońca oraz jako pełnomocnik osoby pokrzywdzonej w takiej sprawie – od czasu zatrzymania przez Policję, poprzez postępowania przygotowawcze aż do rozprawy przed sądem pierwszej oraz, jak jest taka potrzeba, drugiej instancji.

Najczęściej występujące sprawy karne

Gdy patrzymy na nasze doświadczenie możemy przedstawić Państwu zestawienie najczęściej występujących spraw karnych z którymi się spotykamy. Są to między innymi przestępstwa dotyczące mienia oraz obrotu gospodarczego takie jak kradzieże, oszustwa oraz fałszowanie oznaczeń towarów. Innymi przestępstwami są te dotyczące bezpieczeństwa w komunikacji. Przykładami mogą być: wypadek oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Możemy także pomóc w sprawach związanych z wiarygodnością dokumentów jak na przykład fałszerstwo. Dużą częścią spraw karnych są te związane z życiem oraz zdrowiem. Są to takie spraw jak bójki, pobicia oraz uszczerbki na zdrowiu. Nie możemy zapomnieć o sprawach związanych z czcią i nietykalnością cielesną – pomówienia czy naruszenie nietykalności cielesnej. Sprawy karne to także te związane z wolnością – groźby karalne czy stalking. Są to też sprawy związane z rodziną – na przykład znęcanie się. Już nie tak często spotykane lecz bardzo ważne sprawy z zakresu prawa karnego to te związane z przestępczością zorganizowaną. Naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (na przykład posiadanie oraz obrót narkotykami) oraz ustawy o prawie autorskim (plagiaty) to także sprawy z zakresu prawa karnego. Ostatnie dwa przykłady to błędy lekarskie oraz cyberprzestępność.

Musimy także wspomnieć o sprawach karno-skarbowych oraz tych związanych z nieletnimi sprawcami czynów zabronionych. Nasza Kancelaria Adwokacka z Białegostoku posiada w swoim zespole prawników, którzy cechują się dużym doświadczeniem w sprawach karnych.

Dla kogo jest prawnik w sprawach karnych?

Nawiązanie współpracy z dobrym adwokatem gdy chcemy korzystać z konstytucyjnych przywilejów, które posiadają osoby oskarżone. Maksymalizujemy możliwość dobrego zakończenia postępowania. Niezwykle ważną kwestią jest indywidualne podejście do każdej sprawy oraz każdej osoby. Kompleksowe podejście prowadzi do tego, że nasi Klienci mogą być spokojni, że zostanie zrobione wszystko aby sprawa skończyła się jak dobrze.

Czym grożą sprawy karne?

Niestety sprawy karne potrafią wywołać ogromny stres, komplikować relację z bliskimi oraz wpływać na karierę zawodową i inne obszary życia. Robimy wszystko oby osoby z którymi współpracujemy miały pewność na temat dyskrecji, profesjonalizmu oraz doświadczyli naszego doświadczenia w tego typu sprawach.

Dziękujemy serdecznie za lekturę. Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Państwu sprawy karne oraz to w jaki sposób możemy pomóc gdy taka się przytrafi. Zapraszamy do kontaktu z naszą Białostocką Kancelarią Adwokacką. Można nawiązać współpracę między naszymi prawnikami z Białegostoku na miejscu oraz w sposób zdalny. Dzięki temu możemy Państwu pomagać niezależnie od tego gdzie sprawa się dzieje.