Rozwody nigdy nie są przyjemne. Powstała też ogromna ilość mitów związanych z rozwodami. W dzisiejszym artykule na blogu Kancelarii Adwokackiej w Białymstoku, która prowadzona jest przez mecenas Sylwię Tokarzewską przedstawimy trzy najpopularniejsze mity o rozwodach i je rozwiejemy. Zapraszamy serdecznie do lektury oraz poszerzania swojej wiedzy z zakresu prawa rodzinnego.

Czy bycie małżonkiem to coś innego niż bycie rodzicem?

Każdy człowiek jest inny. Nie zawsze jest tak, że ktoś sprawdza się w jednej roli to w drugiej będzie także fantastyczny. W każdej relacji jesteśmy inni. Relacja małżeńska jest kompletnie inna niż relacja między rodzicem, a dzieckiem. Gdy jesteśmy dobrzy w jednej to nie musimy sprawdzać się w drugiej. Niezależnie od konfiguracji.

Zdrada nie zawsze jest przyczyną rozwodu

Często słyszy się, że zdrada małżeńska była jedynym powodem rozpadu małżeństwa. Jednak bardzo często jest to przekłamanie. Zdrada bardzo często jest skutkiem wcześniejszych kłopotów oraz rozpadu pożycia małżeńskiego. Zdrada w większości przypadków jest końcowym etapem tego, że związek małżeński jest już w rozpadzie. Jednak ludzie skupiają się na tym ostatnim kroku, nie patrząc na drogę, która do tego prowadziła.

Mediacja jest jak terapia małżeńska

Mediacja może bardzo pomóc gdy chcemy uchronić małżeństwo od rozwodu. Jednak mimo niejednokrotnej pomocy w takiej ochronie nie jest tym samym co terapia małżeńska. Mediacje nie są takie same o terapia małżeńska. Nie utożsamiamy terapii małżeńskiej z mediacją, chociaż mają one ten sam cel. Jednak drogi, które prowadzą do tego celu są kompletnie inne.

Mamy nadzieję, że owy artykuł pokazał to, że mity związane z rozwodem nie zawsze muszą być prawdziwe. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszą Białostocką Kancelarią Adwokacką. Mecenas Sylwia Tokarzewska specjalizuje się w prawie rodzinnym oraz prawie cywilnym. Możemy z Państwem współpracować między innymi w takich sytuacjach jak rozwody, alimenty czy kontakty z dziećmi. Zapraszamy do kontaktu.