Potwierdzamy nasze umiejętności. Ostatnio mecenas Sylwia Tokarzewska-Cybulko, która stoi na czele naszego zespołu Białostockich adwokatów z naszej Kancelarii Adwokackiej ukończyła szkolenie o nazwie “Dochodzenie roszczeń z tzw. umów kredytów frankowych w praktyce i w orzecznictwie“. Jest to potwierdzenie wiedzy, którą zdobyliśmy przez doświadczenie. Co możemy zrobić w popularnymi kredytami frankowymi? Dzisiaj przedstawimy opcję odfrankowienia kredytu. Zapraszamy do lektury oraz kontaktu.

Czym jest odfrankowienie kredytu?

Odfrankowienie kredytu to nic innego jak wykreślenie niedozwolonej klauzuli indeksacyjnej przez co przywrócony jest on do postaci złotowej. Kredyty frankowe okazały się skomplikowanymi instrumentami finansowymi i nie jest to samo co kredyt hipoteczny. W przypadku kredytu indeksowanego jakim jest kredyt frankowy to saldo wyrażonej jest za pomocą franka szwajcarskiego, ale już raty po przeliczeniu walutowym spłacane są w złotówkach. Kurs franka określony jest poprzez tabelę kursów w sposób jednostronny przez bank. TSUE wydało w 2019 roku wyrok, który pokazuje bankom, że powinny one wykreślać niedozwolone przepisy. W opisywanym przez nas przypadku jest to odfrankowienie kredytu.

Odfrankowienie kredytu i skutki prawne

W sytuacji gdy z umowy kredytu usunie się mechanizm indeksacji, a pozostawi się pozostałe przepisy to oznacza, że kredyt jest odfrankowiony. Saldo wyrażone jest wtedy w polskim złotym i następuje redukcja długu w sposób znaczny. W dalszym ciągu raty spłacane są w złotówkach, a bank zobowiązany jest to zwrotu nadpłaconych rat w związku z wzrostem kursu franka. Oznacza to same plusy dla osób związanych kredytem.

Nie można załamywać rąk, lecz trzeba działać aby poradzić sobie z kredytem frankowym. Nasza Białostocka Kancelaria Adwokacka działa po to aby Państwu pomóc. Dlatego warto jest do nas się zgłosić po pomoc z kredytem frankowym. Zapraszamy serdecznie do umawiania się na spotkania gdzie będziemy mogli przeanalizować Państwa sytuację i za pomocą naszej wiedzy oraz doświadczenia w sprawach frankowych poradzimy z tym problemem. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem profesjonalnych adwokatów z Białegostoku. Współpracujemy na miejscu w Białymstoku oraz w sposób zdalny. Dzięki temu możemy pomóc także osobom z innych miast.