Dzisiaj na blogu naszej Białostockiej Kancelarii Adwokackiej, która pod przewodnictwem mecenas Sylwii Tokarzewskiej-Cybulko posiada w swoich szeregach doświadczonych i profesjonalnych adwokatów chcemy poruszyć temat tego czy zawsze warto jest korzystać z pomocy prawnej, którą może zapewnić taki adwokat. Zapraszamy serdecznie do lektury.

Czy warto skorzystać z usług adwokata?

W sytuacji gdy mamy jakieś problemy – czy to z rodziną lub pracą, a nawet sąsiadem możemy zastanawiać się czy rozwiązaniem nie jest rozstrzygnięcie tego sporu na drodze prawnej, a nawet w sądzie. Oczywiście należy tutaj zaznaczyć, że tak naprawdę wizyta w sądzie to ostateczność, gdyż przy odpowiedniej pomocy prawnej, którą może zapewnić adwokat można ten spór załatwić poprzez odpowiednio prowadzoną mediację. Jednak nie zawsze jest to możliwe. W takiej sytuacji możemy się zdziwić gdyż sprawa, która trafi już do sądu wygląda zupełnie inaczej niż w amerykańskich filmach, a nawet w fascynujących momentach z udziałem sędzi Anny Marii Wesołowskiej. W takich sytuacjach także warto jest skorzystać z usług adwokata, który nie tylko pomoże nam osiągnąć zamierzony cel w naszej sprawie, lecz także wytłumaczy jak będzie wyglądać proces i czego możemy się spodziewać.

W jakich sprawach warto mieć adwokata w sądzie?

Może odpowiemy od razu – warto mieć adwokata w każdego typu sprawach, w których trafiliśmy do sądu. Nieraz słyszy się, że ktoś mówi: “Adwokat nie jest mi potrzebny. Przecież to ja mam rację i w sprawie sądowej zwycięży prawda.” Jednak nawet najświętszą prawdę trzeba udowodnić i odpowiednio uargumentować. Bez tego wyrok nie będzie po naszej myśli.

Plusy nawiązania współpracy z adwokatem

Nawiązanie współpracy z adwokatem na wczesnym etapie sprawy, na przykład wtedy gdy myślimy wnieść sprawę do sądu pozwoli nam na ograniczenie czasu trwania sprawy do minimum. Dzięki uniknięciu błędów formalnych możemy uniknąć wieloletnich procesów, które trzeba cały czas uzupełniać. Dobrym przykładem będą także zgromadzone dowody – adwokat powie nam co może być dowodem w sprawie, a co niestety nie. Doświadczony adwokat, który będzie przy naszym boku w czasie rozprawy dopilnuje aby nikt na sali nie przekroczył swoich kompetencji. Jedną z najważniejszych kwestii, którą daje nam współpraca z profesjonalnym adwokatem to spokój ducha. Dzięki doświadczeniu adwokata możemy uchronić się przed niepotrzebnymi emocjami, które mogłyby nami zawładnąć i wywołać dodatkowy oraz niepotrzebny stres.

Podsumowując – nie ma sprawy, w której współpraca z odpowiednim adwokatem nie będzie ogromnym plusem. Warto jest wybierać specjalistów do współpracy dlatego zapraszamy do kontaktu z naszą Białostocką Kancelarią Adwokacką na czele której stoi Adwokat Sylwia Tokarzewska-Cybulko. Współpracujemy na miejscu w Białymstoku oraz w sposób zdalny. Dzięki temu nie ogranicza nas ani sytuacja, ani geografia.