Naszym zdaniem – nawiązanie współpracy z adwokatem jest podstawą gdy decydujemy się na rozwód. Chcielibyśmy przedstawić Państwu spis powodów, które potwierdzają naszą tezę na ten temat. Zapraszamy do najnowszego artykułu na blogu Kancelarii Prawnej w Białymstoku, która prowadzona jest przez mecenas Sylwię Tokarzewską-Cybulko. Zapraszam do lektury.

Rozwód jest stresujący

Nie ulega wątpliwości, że czas rozwodu jeden z najbardziej stresowych okresów w życiu. Według psychologów tylko śmierć osoby bliskiej powoduje u nas podobny poziom stresu. Jest to jednoznaczny powód do nawiązania współpracy z doświadczonym i profesjonalnym adwokatem, który będzie w stanie nam pomóc i zweryfikować kwestie, które dla nas mogą być problematyczne. Taki prawnik może także przedstawić argumenty, które będą w stanie nam pomóc w tym trudnym czasie.

Profesjonalny adwokat zna prawo

Nie ważne ile wyczytamy w internecie to jednak adwokat jest tą osobą, która specjalizowała się w naukach prawnych i zawiłościach przepisów. Musimy pamiętać, że Sąd zatwierdzi nasz rozwód gdy nastąpi trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. Prawnik jest po to aby pomóc nam udowodnić przed Sądem, że taka sytuacja nastąpiła. Doświadczony prawnik wie jak kierować naszą sprawą rozwodową aby nie spóźnić się z złożeniem pism procesowych czy apelacji lub zażalenia.

Adwokat pomoże Ci przygotować się do wystąpienia w Sądzie

Następną kwestią, której nie można pominąć to wystąpienie w Sądzie. Ma ono charakter dynamiczny, przez to, że Sędzia potrafi szybko zadawać pytania oraz kieruje nas na najbardziej istotne kwestie. Nie da się ukryć gdy nie mamy do pomocy adwokata możemy się zestresować i pogubić. Pomoże nam on także w tak prozaicznych kwestiach jak pokazanie kiedy powinniśmy wstać.

Adwokat to nasza tarcza przed atakami “z drugiej strony”

Chyba tylko jedna sprawa rozwodowa na milion jest taka, że strony sprawy rozwodowej nie mają do siebie żalu i pretensji. Najczęściej jest to walka kolokwialnie nazywana “na noże”. Prawnik, który siedzi z nami na sali sądowej może pomóc nam w odpieraniu ataków drugiej strony konfliktu. Brak wiedzy prawnej i stres związany z rozwodem może doprowadzić do tego, że bez pomocy adwokata możemy się pogubić i kompletnie rozsypać.

Myślimy, że przedstawione przez nas argumenty pokazują Państwo, że warto jest nawiązać współpracę z adwokatem gdy decydujemy się na rozwód. Zapraszamy do kontaktu oraz nawiązania współpracy z mecenas Sylwią Tokarzewską-Cybulko – białostockim adwokatem, który wyróżnia się doświadczeniem oraz profesjonalnym podejściem do każdej prowadzonej przez siebie sprawy. W Białymstoku to dobry wybór. Współpracujemy także w sposób zdalny – dzięki temu nic nas nie ogranicza.