Na szczęście już minęły czasy, gdy ludzie trwali w toksycznych związkach małżeńskich “bo tak wypada”. Na szczęście ludzie teraz patrzą na swoje dobro i chcą mieć dobre życie. Jakie emocje najczęściej ludzie odczuwają w trakcie rozwodu? Jak sobie z nimi radzić? Zapraszamy do najnowszego artykułu na blogu Kancelarii Adwokackiej w Białymstoku, która jest prowadzona przez Adwokat Sylwię Tokarzewską-Cybulko.

Stres związany z rozwodem

Mówi się, że miłość i nienawiść dzieli bardzo cienka kreska. Jest w tym ziarno prawdy. Niestety często spotykamy się z sytuacją, gdy ludzie pałają do siebie wręcz nienawiścią w trakcie rozwodu. Jest to spowodowane stresem, który odczuwamy w tym okresie. Stres jest powodem zastanawiania się jak poradzimy sobie po rozwodzie. W takiej sytuacji dobrą opcją jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego prawnika, który ma doświadczenie w tego typu sprawach. Oczywiście w Białymstoku miejscem będzie nasza Kancelaria Adwokacka.

Troska o dzieci w trakcie i po rozwodzie

Niezależnie od sytuacji musimy patrzeć w pierwszej kolejności na dobro naszych dzieci. Dla nich też jest to czas, który przepełniony jest stresem oraz niepokojem. Zróbmy wszystko aby ograniczyć to dziecku. Nie pokazujmy przy dziecku emocji, które targają nami – dzieci przejmują emocje rodziców. Ważną sprawą jest też poinformowanie dziecka jak będzie wyglądać jego życie po rozwodzie – jak będą wyglądać spotkania z drugim rodzicem i tego typu sprawy. Niestety dla dziecka jedną z najgorszych rzeczy to niewiedza, a my musimy zrobić wszystko aby było mu jak dobrze.

Pojawia się mnóstwo doradców

Częstą sytuacja w trakcie rozwodu są rady od przeróżnych osób. Słyszymy wtedy takie porady jak: rozwód musi być z orzeczeniem o winie, walcz o ogromne alimenty, nie płać alimentów i tym podobne. Nie powinniśmy brać do siebie tych rad. Osobą, której powinniśmy zaufać to Twój adwokat. Doświadczony prawnik ma profesjonalne podejście do każdej ze spraw i chce jak dobrze dla osoby, z którą współpracuje.

Robienie na złość dla drugiej strony

W trakcie rozwodu powinniśmy patrzeć na dobro dziecka oraz swoje. Nie róbmy rzeczy tylko po to aby coś mocniej zabolało drugą stronę. Dlatego tak ważną sprawą jest nawiązanie współpracy z adwokatem.

Rozwód to niesamowicie stresujący czas, w którym musimy posiadać pełne skupienie. Zapraszamy serdecznie do kontaktu oraz nawiązania współpracy. Dzięki temu ten czas będzie spokojniejszy dla naszej głowy i duszy. Zapraszamy do Kancelarii Adwokackiej w Białymstoku, w której prawnicy są profesjonalni oraz doświadczeni.