Po co negocjować?
Tak jak przedstawiliśmy w pierwszym akapicie – dzięki negocjacjom możemy spędzić mniej czasu w budynku sądu. Pamiętajmy, że sprawy rozwodowe mogą ciągnąć się miesiącami, a czasami nawet latami. Negocjacje pozasądowe mogą być alternatywą dla tego czasu. Można stosować mediację lub negocjację. Pamiętajmy, że czasami czas między rozprawami to nawet długie miesiące. Można ten czas przeczekać lub właśnie spróbować pewne kwestie wynegocjować poza budynkiem sądu co przyśpieszy samą sprawę.
Czego mogą dotyczyć negocjacje?
Nie ma określonego zakresu czego mogą dotyczyć negocjacje. Negocjować można wszystko – od A do Z. I nie jest ważne czy “dogadamy się” częściowo czy całościowo. Zawsze to coś.
Negocjacje poprzez adwokata
Nie możemy zapomnieć, że rozwód to niesamowity stres. Przez ten stres może dojść do natychmiastowych kłótni, a nawet wyzwisk w trakcie negocjacji. Dzięki temu, że to pełnomocnicy będą negocjować odchodzi czynnik stresu. Można wtedy stosować zdrowy rozsądek. Dobry adwokat, który ma doświadczenie i podchodzi do swojej pracy profesjonalnie, ma podwaliny wiedzy, dzięki czemu wie co można wynegocjować.
Czy warto negocjować?
Naszym zdaniem warto. Dzięki negocjacjom pozasądowym możemy osiągnąć porozumienie i osiągnąć mobilizację obu stron konfliktu. Plusy to wiedza jak będzie wyglądać sama rozprawa i że może ona zakończyć się już na jednej rozprawie. Sędzia może ograniczyć się do najważniejszych pytać i sama rozprawa będzie stosunkowo krótka.
Dziękujemy serdecznie za lekturę. Zapraszamy do kontaktu i nawiązania współpracy z Kancelarią Adwokacką z Białegostoku, która prowadzona jest przez mecenas Sylwia Tokarzewska-Cybulko. Możemy nawiązać współpracę na miejscu w Białymstoku oraz w sposób zdalny – poprzez mail i telefon.