Nieruchomości… Temat zawiły i często bardzo zagmatwany dla statystycznych ludzi. Nie jest ważne czy jest się przedsiębiorcą czy osobą fizyczną to czasami następuje potrzeba uzyskania pomocy prawnej związanej z nieruchomością. Jak może wyglądać obsługa prawna w zakresie nieruchomości? Mowa tutaj oczywiście o takich sytuacjach jak sprzedaż, najem czy postępowanie o uregulowanie stanu prawnego naszej nieruchomości. Zapraszamy do lektury najnowszego artykułu prosto od adwokatów z Białegostoku prosto od mecenas Sylwii Tokarzewskiej-Cybulko.

Jak wygląda obsługa prawna w sprawach związanych z nieruchomościami?

Temat obsługi prawnej z zakresu nieruchomości jest niesamowicie rozległy. Wszystko co związane z nieruchomościami jest w tym zawarte. Czy to sprzedaż, zakup, bieżące zarządzanie lub wynajem. Z jakiego powodu warto jest skorzystać z pomocy adwokata przy tego typu sprawach związanych z nieruchomościami? W obecnych czasach akty i przepisy prawne, które związane są nie nieruchomościami bardzo często łączą się z czynnościami prawnymi, które wykonywane są w formie aktu notarialnego. Warto jest skorzystać z pomocy adwokata co gwarantuje spełnienie wszystkich wymogów formalnych, które muszą zostać spełnione aby wszystkie strony zostały zabezpieczone w sposób odpowiedni. Jest to jedynie przykład, w którym wsparcie specjalisty od prawa jest niezbędne. Oczywiście tylko życie pokazuje ile takich sytuacji może się wydarzyć.

Pomoc adwokata w obsłudze prawnej nieruchomości – dla kogo?

Tak jak już wspomnieliśmy na początku – obsługa prawna nieruchomości jest dla każdego. Nie jest ważne czy to przedsiębiorca czy osoba fizyczna. Są to osoby, które kupują lub sprzedają nieruchomość. To oczywiście to tylko przykład. Są to także takie osoby jak właściciele, najemcy i wynajmujący. Najbardziej może dziwić w tym zestawieniu ta ostatnia grupa ludzi. Jednak warto jest zabezpieczyć swoje interesy odpowiednią umową najmu żeby nie być oszukanym. Pomoc prawna to nie tylko umowa najmu czy sprzedaży nieruchomości. Może to być między innymi weryfikacja stanu prawnego nieruchomości, analiza możliwości inwestycyjnych, sprawdzenie obciążeń na danej nieruchomości czy kontrola sporządzanych umów lub zabezpieczenie interesów wynajmujących oraz najemców.

Myślimy, że przedstawiliśmy Państwu szereg powodów dlaczego warto jest skorzystać z pomocy adwokata gdy mamy jakąkolwiek sprawę związaną z nieruchomością. Zapraszamy oczywiście do kontaktu z naszą Kancelarią Adwokacką z Białegostoku gdzie mogą Państwo uzyskać profesjonalną pomoc prawną od doświadczonego zespołu adwokatów, którzy cechują się indywidualnym podejściem do każdej sprawy. Zapraszamy do Kancelarii prowadzonej przez mecenas Sylwię Tokarzewską-Cubulko.