Na blogu Białostockiego adwokata Sylwii Tokarzewska-Cybulko chcielibyśmy zacząć temat mediacji. Na początku chcielibyśmy trochę więcej napisać na temat roli prawnika w owych mediacjach. Zapraszamy do lektury.

Po co jest mediator?

W trakcie rozmyślań oraz przygotowań do rozwodu rządzą nami emocje. Oczywiście to Państwo wiecie co jest dla Państwa dobre, lecz mediator jest od tego aby Państwu pomóc. Wspólnie można wtedy ustalić priorytety, czy jest to wyłączność w orzeczeniu o winie czy inna sprawa. Zapewni także Państwu jakże potrzebny spokój oraz “chłodną głowę”.

Jednym z najważniejszych punktów jest przygotowanie Państwa do mediacji z drugą stroną – ustalić wspólny plan jak owa rozmowa ma wyglądać. Dlatego też trzeba wspólnie ustalić priorytety oraz dokonać analizy rzeczywistych potrzeb.

Dobre przygotowanie do mediacji pozwoli na znalezienie tak potrzebnego kompromisu. Gdy druga strona swoje priorytety ustaliła na innych punktach niż my istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo na idealne rozegranie sprawy już przed sądem.

Emocje przy mediacjach

Pomoc adwokata w przygotowaniach do mediacji oraz przy samych mediacjach pozwoli nam na to, że nie zawładną nami emocje i nie podejdziemy do sprawy w 100% tylko przez pryzmat osobistych animozji. Dzięki temu finał sprawy będzie lepszy dla Państwa. Doświadczenie Pani Mecenas z Białegostoku pozwoli na bardzo dobrą analizę ryzyka procesowego.

Kwestie formalne

Gdy ugoda zostanie zawarta to prawnik dopilnuje wszystkich kwestii formalnych za Państwa. Dzięki temu będzie one egzekwowana i zostanie zatwierdzona przez Sąd.

Wszystkie plusy, które przedstawiliśmy Państwu dają do myślenia. Dlatego warto wejść we współpracę z doświadczonym oraz profesjonalnym adwokatem, który pomoże w trakcie mediacji oraz w trakcie rozwodu. Właśnie takim prawnikiem jest mecenas Sylwia Tokarzewska-Cybulko z Białegostoku. Zapraszamy serdecznie do kontaktu oraz do umawiania się na wizytę.