W dzisiejszym artykule chcielibyśmy poruszyć dosyć nietypowy temat – medyczna marihuana. Nasza Kancelaria Adwokacka z Białegostoku prowadzi szkolenia dla farmaceutów na ten temat w całej Polsce. Prawo dotyczące marihuany w Polsce jest dosyć zagmatwane i bardzo restrykcyjne. Warto więc się zainteresować tematem. Pragniemy także zaznaczyć, że działamy także w zakresie prawa karnego, które dotyczy także posiadania narkotyków, jakimi jest marihuana (nie w celach medycznych).

Medyczna marihuana – co, gdzie i kiedy?

Osoby, które mają recepty na środek jakim jest medyczna marihuana mogą już ją kupić. Od 17 styczna trafiła ona do Polskich aptek poprzez kanadyjską firmę Spectrum Cannabis Polska.

Dostawca suszu konopi indyjskich do obrotu farmaceutycznego oraz urządzeń przeznaczonych do wdychania zaopatrzył apteki, dzięki czemu osoby chore, które mają przypisaną ten środek leczniczy.

Jaka jest dostępność marihuany w aptekach?

Naczelna Rada Aptekarska informuje, że susz będzie dostępny w każdej aptece, gdy tylko zgłosi ona zapotrzebowanie poprzez receptę.

W aptece nastąpi dawkowanie suszu, a dokładnie w izbie recepturowej (wytwarza się w niej leki recepturowe). Taką izbę posiada większość polskich aptek.

W chwili obecnej ogromna większość aptek przeszła już szkolenie z zakresu odważania i wydawania konopi indyjskich potrzebującym pacjentom.

Na odpowiednich szkoleniach farmaceuci uzyskują informację na temat jednostek chorobowych, w których leczeniu stosuje się medyczną marihuanę. Przekazywana także jest im wiedza na temat recept oraz przepisów na leki recepturowe, których mogą się spodziewać.

Polskie prawo dotyczące marihuany zmienia się lecz trzeba pamiętać, że w dalszym ciągu marihuana posiadana oraz zażywana w celach rekreacyjnych jest nielegalna. Wszystkim osobom z Białegostoku, i nie tylko, pragniemy przypomnieć, że nasza Kancelaria Adwokacka zajmuje się także obroną z zakresu prawa karnego. Dotyczy to także posiadania takich substancji jak susz konopi indyjskich. Zapraszamy do kontaktu.