Następna niedziela oraz oczywiście ponownie zapraszamy do lektury artykułu na temat prawa rodzinnego. Nasza Kancelaria Adwokacka znajduje się w Białymstoku w Polsce, lecz działamy na cały świat, między innymi dla Polonii w Wielkiej Brytanii. Niezależnie od tego gdzie się Państwo znajdują zawsze można się z nami skontaktować. Wracając do meritum – czy jest możliwe orzeczenie rozwodu pozostając na emigracji?
Niestety coraz częściej emigracja jednego z współmałżonków, która się przedłuża jest powodem rozpadu tego małżeństwa.

Do którego sądu wnieść wniosek do sądu?

Mąż lub żona, która pozostaje w kraju rodzinnym może wnieść wniosek o rozwód do sądu okręgowego, który jest właściwy dla miejsca zamieszkania. Natomiast współmałżonek, który przebywa za granicą wniosek o rozwód może wnieść do sądu zagranicznego.

Czy trzeba przyjeżdżać do Polski na rozprawę rozwodową?

Jeżeli Państwo czytają ten artykuł to najpewniej to kluczowe pytanie, na które oczekują Państwo odpowiedzi. Osoba, która przebywa za granicą nie musi przejeżdżać na rozprawę rozwodową aby w niej uczestniczyć.
Rozprawa sądowa odbędzie się niezależnie od tego czy dana osoba się pojawi czy nie. Ważne jest tylko przedstawić dla sądu usprawiedliwienie swojej nieobecności.

Kto może nas reprezentować w sądzie?

W sądzie może nas reprezentować ktoś z rodziny, jak na przykład rodzice lub rodzeństwo. Jednak opcją jest ustanowienie adwokata na swojego pełnomocnika. Oczywiście powinniśmy postawić na Kancelarię Adwokacką, która jest rzetelna oraz profesjonalna w swoim działaniu.

Jak wszyscy wiemy wielu Polaków mieszka za granicą. Bardzo popularnym kierunkiem emigracji jest Wielka Brytania, a w szczególności Anglia. Gdy zdarzy się taka sytuacja jak rozwód to powinniśmy zadbać o swoje interesy tutaj w Polsce. Na szczęście Polskie prawo umożliwia to nam bez przyjazdu do kraju. Nasza Kancelaria Adwokacka, która znajduje się w Białymstoku ma bardzo duże doświadczenie w tego typu sprawach. Zapraszamy serdecznie do kontaktu oraz rozpoczęcia współpracy.