Niedziela i już klasycznie wraz z nią nowy artykuł na blogu Kancelarii Adwokackiej w Białymstoku, która prowadzona jest przez mecenas Sylwię Tokarzewską-Cybulko. Posiadasz podejrzenia, że druga strona małżeństwa Cię zdradza? Dzisiaj przybliżymy Państwu temat wynajęcia detektywa, który pomoże nam w zebraniu dowodów na zdradę męża/żony. Zapraszamy do lektury.

Czy wszystko jest dowodem?

Niestety nie jest tak, że każde zdjęcie męża z inną kobietą jest jednoznacznym dowodem zdrady. Gdy posiadamy zdjęcie, na którym mąż trzyma się pod rękę z inną kobietą może on tłumaczyć, że był śliski chodnik. Gdy na zdjęciu jest widoczny pocałunek w policzek będzie on tłumaczyć, że jest to zwykłe pożegnanie, a wspólnie spędzony czas w restauracji może zostać przedstawiony jako biznesowy lunch. Wymagajmy od detektywa aby przedstawione przez niego zdjęcia były jednoznacznie i nie miały miejsca na wytłumaczenie w sposób okrętny.

Detektyw jako świadek w sprawie

Oczywiście zdjęcia oraz pisemny raport sporządzony przez detektywa może być przedstawiony w sądzie jako dowód, lecz zeznania przed sądem mogą być o wiele bardziej przydatne w sytuacji gdzie zdjęcia nie są jednoznaczne. Będzie mógł on wtedy doprecyzować wszystko czego nie widać na zdjęciu. Pamiętajmy o tym, że zeznania prywatnego detektywa są traktowane jak zeznania każdego innego świadka.

Czym kierować się wybierając detektywa?

Przede wszystkim sprawdzajmy polecenia danej osoby oraz sprawdźmy czy posiada ona licencję detektywistyczną. Jest to niezwykle ważne gdyż jeżeli ktoś “zawali sprawę” i małżonek zorientuje się w sytuacji może być za późno i nie uzyskamy potrzebnych dowodów. Tak jak w przypadku wyboru adwokata – nie kierujmy się jedynie ceną usługi, którą wykonuje detektyw.

Zadawaj pytania

Nie bójmy się zadawać pytań. Równie ważne jak informacje o tym gdzie i kiedy jest kto i z kim. Pamiętajmy, że zgromadzony materiał będzie użyty w sądzie i musi być on jednoznaczny dla Sędziego, a nie tylko dla nas. Każde nagranie lub zdjęcie powinno zawierać wszelkie szczegóły na temat miejsca oraz czasu jego wykonania.

Dziękujemy serdecznie za lekturę owego artykułu na naszym blogu. Pragniemy przypomnieć, że nasza Białostocka Kancelaria Adwokacka specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego. Posiadamy ogromne doświadczenie oraz cechuje nam bardzo duży profesjonalizm. Współpracę można podjąć na miejscu w Białymstoku oraz także w sposób zdalny – poprzez mail i telefon.