Rozwód bez orzekania o winie. Kiedy warto? – Białystok Adwokat Sylwia Tokarzewska-CybulkoWitamy w najnowszym artykule na blogu  Kancelarii Adwokackiej w Białymstoku. Dzisiaj chcielibyśmy poruszyć temat rozwodu – a dokładnie sytuację gdy rozwód miał być z orzeczeniem o winie, a jednak brak owego orzeczenia jest opłacalny. Zapraszamy do lektury.

Czy zawsze warto jest walczyć o orzeczenie o winie w trakcie rozwodu?

Wyobraźmy sobie sytuację gdy złożyliśmy już pozew z orzeczeniem o winie którejś ze stron. Warto jeszcze raz wszystko przemyśleć i ze spokojną głową zweryfikować czy walka o stwierdzenie winy jest warta efektów. Są sytuację gdy nie jest to najważniejsze.

Czy po złożeniu wniosku można zmienić zdanie o winie?

W trakcie sprawy rozwodowej nie ma problemu z zmianą zdania na temat winy którejś ze stron. Można o tym pomyśleć gdy którejś ze stron zależy na szybkim rozwodzie, a jednak wina ewidentnie jest po jej stronie. Możemy wtedy wykorzystać to w negocjacjach.

Negocjacje na temat alimentów

Można przemyśleć temat negocjacji na temat wysokości alimentów w zamian za zaniechanie ustalenia winy. Gdy obie strony uzgodnią między sobą wysokość alimentów to sąd nie będzie miał do tego przeciwwskazań. Oczywiście taka sytuacja nie dotyczy jedynie wysokości alimentów, lecz także władzą rodzicielską oraz kontaktami z dziećmi.

Negocjacje na temat podziału majątku

Tutaj sytuacja ma się trochę inaczej gdyż dotyczy ona sprawy, która przeprowadzana jest już po rozwodzie. Jednak i w tej sytuacji można przedsięwziąć pewne ustalenia z drugą stroną, w których ustalamy pewne kwestie w zamian za spokojniejszy przebieg sprawy rozwodowej. Ma to też bardzo duży plus – wcześniejsze ustalenie konkretnego podziału majątku pozwoli nam na uniknięcie wieloletniego postępowania w sprawie podziału majątku.

Takiego podziału można dokonać nawet przez orzeczeniem rozwodu – u notariusza. Będzie to bardzo dobre zabezpieczenie naszych interesów.

Sprawa rozwodowa oraz o podziale majątku zawsze jest bardzo stresująca i dobrze jest skorzystać z profesjonalnej pomocy doświadczonego adwokata. Taką osobą jest mecenas Sylwia Tokarzewska-Cybulko. Nasza Kancelaria Adwokacka mieści się w Białymstoku, lecz prowadzimy sprawy i konsultacje także w sposób zdalny – poprzez telefon oraz internet. Zapraszamy serdecznie do kontaktu.