Wiele osób zastanawia się jak wygląda przebieg rozprawy rozwodowej. Wtedy wkraczamy my – Kancelaria Adwokacka Sylwii Tokarzewskiej-Cybulko, która znajduje się w Białymstoku. Od razu jednak zaznaczamy – współpracujemy z ludźmi z całego świata (między innymi Niemcy, Holandia oraz Wielka Brytania), a nie tylko z Białegostoku. Jest to bardzo obszerny temat dlatego musimy go podzielić na parę części. Zapraszamy do lektury.

Kto może być obecny w trakcie rozprawy rozwodowej?

Na sali sądowej, w trakcie rozprawy rozwodowej nie znajdziemy publiczności. Oczywiście istnieje odstępstwo od tej lektury – jeżeli obie strony żądają upublicznienia sprawy oraz są uzna iż jawność postępowania nie zagraża moralności.

Osoby, które mogą być obecni w trakcie rozprawy: – osoba, która złożyła pozew o rozwód (powód) – osoba, przeciw której został złożony pozew (pozwany) – pełnomocnicy, którymi mogą być (i szczerze mówiąc powinni) adwokaci – świadkowie, którzy zostali wezwani na rozprawę.

Jak wygląda skład sędziowski?

W trakcie rozprawy rozwodowej na sali obecny jest skład sędziowski w trzyosobowym składzie – dwóch ławników oraz jeden sędzia zawodowy, który pełni rolę przewodniczącego. Zasiada on