Nasza Białostocka Kancelaria Adwokacka chciałby przedstawić Państwu artykuł na temat błędów, które są najczęściej popełniane w trakcie rozwodów.

Rozwód to czas, który jest bardzo trudny dla każdego człowieka. Wiadomo też, że gdy jest nam trudno możemy popełniać błędy, co nie jest dobre w trakcie trwania tak ważnej sprawy jak rozwód. Oczywiście sporo z nich możemy uniknąć dzięki współpracy z profesjonalnym adwokatem, który pomoże nam w tych chwilach.

Dziecko jako karta przetargowa.

Bardzo często popełnianym błędem jest “gra dzieckiem“. W takiej sytuacji nasza latorośl jest wykorzystywana jako tak zwana “karta przetargowa”. Rodzice w trakcie walki rozwodowej i wzajemnych zarzutów przenoszą swoje dziecko na drugi plan, a jak już nim się zainteresują to próbują nastawić je przeciwko drugiej stronie. Jest zapomniane, że dobro dziecka jest bardzo ważne i nie ma starań aby rozwód rodziców jak najmniej dotkną wspólnego potomka. Dlatego warto wejść w współpracę z adwokatem – dzięki temu, że adwokat odciąża nas psychiczne oraz fizycznie w trakcie rozwodu możemy bardziej skupić się na dziecku i na jego dobru.

Brak zaufania do pełnomocnika

Następnym z błędów, które są bardzo często popełniane w trakcie rozwodów jest brak pełnego zaufania do pełnomocnika, który występuje w naszej sprawie w sądzie. Trzeba pamiętać, że w trakcie rozmowy z adwokatem, który będzie nas reprezentować w sądzie trzeba być szczerym w stu procentach. Dzięki temu będzie on mógł dobrze przygotować się do sprawy oraz chronić nasz interes w trakcie rozwodu.

Po co mi adwokat? Będę bronić się sam.

To także błąd. Trzeba pamiętać, że rozwód to niesamowicie trudny czas i nie zawsze myślimy wtedy racjonalnie. Brak doświadczonej i profesjonalnej pomocy prawnej w trakcie rozwodu, gdy chce się uzyskać (lub obronić) orzeczenie o winie lub nie ma zgody w takim orzecznictwie może być bardzo trudne. Profesjonalna pomoc adwokata pomoże także w kwestiach ustalenia władzy rodzicielskiej oraz opieki nad owymi. Nasza Kancelaria zapewnia pomoc, która zawsze jest na czas i pomoże Państwu tak, aby rozwód był o wiele łatwiejszy do przeprowadzenia oraz zakończył się tak jak Państwo chcą.

Owy artykuł do dopiero pierwsza część z serii, która mówi o błędach, które są często popełniane w trakcie rozwodów. Jest to za szeroki temat aby przedstawić go w jednym artykule. Prosimy jednak pamiętać, że wszystkie błędy można zniwelować dzięki profesjonalnej pomocy Kancelarii Prawniczej, która jest doświadczona w sprawach rozwodowych. Kancelaria Adwokacka Adwokat Sylwia Tokrzewska-Cybulko jest właśnie taką Kancelarią oraz znajduje się w Białymstoku przy ulicy Mickiewicza. Jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji oraz pomocy.