Witamy Państwa w artykule na blogu Białostockiej Kacnelarii Adwokackiej prowadzonej przez Panią Adwokat Sylwię Tokarzewską-Cybulko. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Państwu pewne cechy dobrego Prawnika. Jakimi wartościami powinien cechować się Adwokat? Zapraszamy do lektury.

Punkt pierwszy – Tajemnica Adwokacka

Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że jest to pierwsza oraz najważniejsza kwestia w pracy adwokata. Doświadczenie nauczyło nas, że tysiące rozmów przeprowadzonych z różnymi osobami zachowujemy dla siebie. Wszystko co jest związane z sprawą zostaje między nami, a Państwem. Nawet w ustawie (art. 6 ust. 3 Ustawy z dnia 25 maja 1982 r. Prawo o adwokaturze) napisane jest dokładnie: Adwokata nie można zwolnić od obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej co do faktów, o których dowiedział się udzielając pomocy prawnej lub prowadząc sprawę. To jedynie potwierdzenie tego jak doświadczony i rzetelny prawnik podchodzi do swojej pracy. Zachowanie tajemnicy nie ma daty przydatności – wszelkie informacje pozostają tajne już na zawsze.

Punkt drugi – Staranność w działaniu

W pracy Adwokata nie ma miejsca na lekkomyślność oraz roztargnienie. Wszelkie sprawy załatwiane z Państwem oraz w Państwa imieniu wykonujemy z należytą starannością. Profesjonalizm oraz całkowite zaangażowanie w sprawę gwarantuje dla Państwa bezproblemowe załatwiernie sprawy, którą Państwo nam polecacie.

Punkt trzeci – Zaufanie

Połączenie wszystkich puntków, o których już pisaliśmy oraz tych do dopiero nastąpią można połączyć i ostatecznie wyjdzie jedno – zaufanie. Zaufanie między Kancelarią oraz osobą, z którą współpracujemy. Musi być ona z dwóch stron. Relacje, które mamy z naszymi Klientami muszą opierać się na szacunku oraz obopólnej współpracy. Daje to efekt dobrej komunikacji.

Punkt czwarty – Etyka zawodowa

Zawód adwokata to zawód zaufania publicznego. Profesjonalny prawnik nie może tego zaufania wystawiać na szwank. Dlatego musimy zachowywać wszelkie aspekty etyki zawodowej, które zostały nam powierzone. Wypełniamy te zadanie w stu procentach.

Punkt piąty – Rzetelność oraz pracowitość

Zawód Adwokata nie kończy się o godzinie 17. Trwa on 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Pracowitość jest bardzo ważna w naszej Kancelarii w Białymstoku. Praktycznie zawsze jesteśmy w gotowości dla naszego Klienta. Także w każdej chwili naszej współpracy na pierwszym planie musi być rzetelność. Jest ona ważna w naszej pracy oraz w naszej komunikacji z Państwem.s

Punkt szósty – Doświadczenie w pracy

Doświadczenie jest bardzo ważne. Adwokat Sylwia Tokarzewska-Cybulko, która jest leaderem naszej Białostockiej Kancelarii już od 2010 roku jest członkiem Izby Adwokackiej w Białymstoku. Takie 9 letnie doświadczenie daje gwarancje pełnego profesjonalizmu oraz rzetelnej pracy z każdym kto potrzebuje naszej pomocy.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Państwu postać dobrego prawnika. Gwarantujemy, że spełniamy wszystkie powyższe punkty oraz o wiele więcej. Dobrze jest przekonać się o tym poprzez rozmowę oraz omówienie sprawy, która Państwa trapi. Zapraszamy serdecznie do kontaktu oraz umawiania się na spotkanie.