Najczęściej piszemy artykuły o tematyce rozwodów czy alimentów. Dzisiaj jednak pomówimy o sytuacji, w której małżeństwo cały czas trwa. Zapraszamy do lektury najnowszego artykułu na blogu Kancelarii Adwokackiej w Białymstoku, która prowadzona jest przez mecenas Sylwię Tokarzewską-Cybulko.

Przykładowa sytuacja

Wyobraźmy sobie sytuację, w której żona uważa, że mąż całe swoje wynagrodzenie przeznacza jedynie na własne, prywatne, potrzeby i nie dokłada się do codziennych wydatków domu. Czy można poprzez Sąd nakazać wypłaty pensji przez pracodawcę męża na konto żony?

Czy można nakazać to przez Sąd?

Zgodnie z prawem to oboje małżonków jest zobowiązanych do wspólnego łożenia na wspólne wydatki związane z domostwem. Prawo mówi o tym, że każdy według swoich możliwości wspólnie tworzyć związek – także w sposób finansowy.

Jak należy postępować aby uzyskać nakaz wypłaty pieniędzy na konto żony?

Gdy spełniamy kilka warunków – istnienie związku małżeńskiego, brak zaspokajania podstawowych potrzeb rodziny przez jednego z małżonków oraz pozostawanie we wspólnym pożyciu. Gdy te warunki są spełnione można złożyć odpowiedni wniosek o wydanie nakazu wypłaty wynagrodzenia. Wnioskodawcą może być prokurator lub organizacja społeczna. Warunki tego wniosku powinny cały czas być w mocy aż do czasu zakończenia rozprawy przez sąd. Wysokość przelewu jest wyznaczana na podstawie postawy życiowej oraz w sposób indywidualny.

Po więcej szczegółów warto jest skontaktować się z Kancelarią Adwokacką, która ma ogromne doświadczenie w sprawach związanych z prawem rodzinnym – takimi jak rozwody czy alimenty. Taką Kancelarią jest nasza Białostocka Kancelaria Adwokacka, która jest ogromnie doświadczona. W dzisiejszych czasach ogromnym plusem jest możliwość podjęcia współpracy w sposób zdalny – za pomocą telefonu lub maila. Zapraszamy do kontaktu.