Niestety sprawy rozwodowe mogą trwać bardzo dużo czasu. Oczywiście dzięki współpracy z dobrym adwokatem możemy postarać się już na początku zabezpieczyć parę spraw, które pozwolą nam podejść do całego rozwodu w sposób spokojniejszy. Zapraszamy do lektury najnowszego artykułu na blogu  Kancelarii Adwokackiej z Białegostoku, który porusza temat zabezpieczeń najważniejszych kwestii w trakcie rozwodu.

Czym jest zabezpieczenie?

Zabezpieczenie jest to rodzaj instytucji, które pozwala nam na szybszą regulację kwestii na których rozwiązanie nie możemy czekać do końca rozwodu. Dzięki temu nie tkwimy w niewiedzy i impasie przez parę miesięcy, a nawet i lat.

Co można zabezpieczyć w sprawie o rozwód?

Jest parę kwestii, które warto zabezpieczyć już na początku sprawy rozwodowej. Pierwsza, która najpewniej przychodzi każdemu na myśl to alimenty. Można zabezpieczyć alimenty zarówno na dziecko oraz te, które przysługują małżonkowi/małżonce.

Na początku sprawy rozwodowej należy się pochylić także nad kwestią dzieci. Dokładniej rzecz ujmując nad tematem pieczy – u którego z rodziców dziecko będzie mieszkało i kto będzie nad nim sprawował bieżącą opiekę.

Nie kończąc tematu dzieci – rozwiążmy także kwestię kontaktów z dzieckiem. Na czas trwania postępowania Sąd może zakazać osobistego kontaktu z dzieckiem rodzicowi, który nie został jeszcze pozbawiony władzy rodzicielskiej.

Pomyślmy także o naszym dachy nad głową – warto jest zabezpieczyć kwestię domu, który wspólnie zamieszkujecie.

Nierozłącznym elementem powyższego punktu jest także kwestia wydania drugiej stronie jej rzeczy z mieszkania, które ta osoba opuszcza.

Zabezpieczenia mogą także obejmować roszczenia związane z podziałem majątku wspólnego.

Kiedy można wnioskować o zabezpieczenia?

Wnioskować o owe zabezpieczenia trzeba jak najszybciej. Jednak z doświadczenia adwokackiego wiemy, że Sąd mało kiedy podejmuje decyzje w tych sprawach przed pierwszą rozprawą. Nie ma co się temu dziwić – musi On wysłuchać obu stron w tych oraz innych sprawach.

Pamiętajmy, że postanowienie o zabezpieczeniu jest niesamowicie ważne. W każdej sprawie związanej z rozwodem i nie tylko warto jest nawiązać współpracę z doświadczonym oraz profesjonalnym adwokatem, który udzieli nam pomocy. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszą Białostocką Kancelarią Adwokacką, która posiada w swoich szeregach właśnie takich prawników. Zapraszamy do kontaktu.