W związku z czasem, który teraz mamy ważną kwestią jest zmniejszenie ilości kontaktów z innymi ludźmi. Jak wygląda kontakt oraz zlecenie sprawy adwokatowi bez spotykania się z nim? Zapraszamy do lektury najnowszego artykułu na blogu Kancelarii Adwokackiej z Białegostoku, która jest prowadzona przez mecenas Sylwię Tokarzewską-Cybulko.

Od razu musimy zaznaczyć pewne sprawy – oczywiście bardzo ważne jest aby teraz ograniczać kontakt z innymi ludźmi, lecz pamiętajmy, że z naszą Kancelarią można rozpocząć współpracę na odległość w każdej chwili. Jest to bardzo przydatne dla osób z innych miast niż Białystok, a nawet z innych krajów.

Jak wygląda współpraca z adwokatem na odległość?

Na samym początku takiej współpracy trzeba ustalić jaki jest zakres pomocy adwokata oraz jak wyglądają warunki owej. Jak zawsze najważniejsza jest rozmowa. To właśnie ona pozwoli na dobrą i bezproblemową współpracę z adwokatem na odległość poprzez telefon oraz email. Oczywiście warunkiem koniecznym jest to aby prawnik był rzetelny i profesjonalny. Żadna ze stron nie może mieć wątpliwości względem strony drugiej.

Czas trwania współpracy

Bardzo ważną kwestią jest czas pracy adwokata. Ma to mniejsze znaczenie gdy współpraca dotyczy realizacji, na przykład, jakiegoś pisma prawnego, ale gdy współpraca polega na reprezentowaniu nas przed sądem w sprawie rozwodowej czy o podział majątku to czas jest bardzo ważny. Współpraca powinna być podjęta nie na określony czas tylko na określony zakres działań – na przykład do zakończenia sprawy.

W jakich sprawach może nas reprezentować adwokat na odległość?

Adwokat, z którym nawiązujemy współpracę na odległość może nas reprezentować w praktycznie każdego typu sprawach. Dobrym przykładem będzie rozwód w Polsce gdy nie przebywamy w tym kraju. Oczywiście to tylko przykład. Nasza Białostocka Kancelaria Adwokacka specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, a więc takie jak: rozwody, opieka nad dzieckiem, alimenty czy podziały majątków.

Dziękujemy za lekturę tego artykułu na naszym blogu. Zapraszamy do kontaktu oraz współpracy z naszą Kancelarią Adwokacką z Białegostoku. Niezależnie od tego gdzie się Państwo znajdują i z kim się Państwo chcecie spotkać.