W dzisiejszym artykule na blogu Kancelarii Adwokackiej w Białymstoku, która prowadzona jest przez mecenas Sylwię Tokarzewską odpowiemy na bardzo ważne pytanie – czy warto nawiązać współpracę z prawnikiem rodzinnym? Zapraszamy do lektury i przekonajmy się jaka jest odpowiedź.

Gdzie szukać informacji?

Gdy szukamy informacji na temat prawa rodzinnego to powinniśmy przejść do przepisów kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, przepisów kodeksu cywilnego oraz norm postępowania cywilnego. Jest to niesamowicie złożona dziedzina prawa. Niestety wiele osób za późno decyduje się na współpracę z adwokatem, który specjalizuje się w tego typu sprawach.

Co daje współpraca z adwokatem rodzinnym?

Sprawy rodzinne są niesamowicie trudne oraz skomplikowane. Dodatkową rzeczą jest to, że niosą one za sobą bardzo duży ładunek emocjonalny. Często dotyczą one dzieci. Nawiązanie współpracy z profesjonalistą daje poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa. Współpraca z prawnikiem rodzinnym pozwala także uniknąć wielu błędów, które mogą zaprzepaścić naszą przyszłość.

Zabezpieczenie swoich interesów

Sprawy rodzinne najczęściej trafiają na wokandy w sądach okręgowych. Są one także rozpatrywane w sądach rejonowych. Przykładami takich spraw to: alimenty, sprawy związane z władzą rodzicielską, separacje czy kontakty z dziećmi. Adwokat, może okazać się wręcz niezbędny. Związane to jest z skomplikowaniem spraw oraz ładunkiem emocjonalnym. Pozwala to na zabezpieczenie interesów klienta.

W czym może pomóc adwokat, który specjalizuje się z prawie rodzinnym?

Oprócz powyższych informacji adwokat, który specjalizuje się w prawie rodzinnym może także pomóc w przygotowaniu pozwów: o rozwód, o separację, o zniesienie wspólności ustawowej małżeńskiej, o rozwiązanie przysposobienia, o ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa czy o alimenty. Może on także pomóc w przygotowaniu umowy majątkowej małżeńskiej, która jest znana jako intercyza. Adwokat może także przygotować wnioski o ubezwłasnowolnienie, w sprawach dotyczących władzy rodzicielskiej czy dotyczących kurateli.

Dziękujemy serdecznie za lekturę. Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Państwu temat pomocy adwokata, który specjalizuje się w prawie rodzinnym. Zapraszamy do kontaktu z naszą Białostocką Kancelarią Adwokacką, która posiada ogromne doświadczenie w sprawach z zakresu prawa rodzinnego.