W dzisiejszym artykule na blogu Kancelarii Adwokackiej z Białegostoku chcielibyśmy ponownie poruszyć temat rozwodu. Tym razem porozmawiamy na temat czasu – dokładnie kiedy jest dobry czas na rozwód? Zapraszamy do lektury oraz kontaktu z mecenas Sylwią Tokarzewską-Cybulko.

Niestety często przychodzi taki czas, w którym czujemy, że naszego związku nie da się już uratować. Jak go poznać?

Najczęstsze powody rozstania

Wśród powodów przez które rozpadają się na małżeństwa króluje zdrada. Jednak nie tylko to jest powodem nieszczęścia. Często jest to także niezaradność, agresja, alkoholizm oraz przemoc fizyczna.

Niestety częstą sytuacją jest to, że partner/partnerka, która ma problemy z alkoholem lub na przykład hazardem wykorzystuje oddanie drugiej osoby. Nie powinniśmy dać sobie na to pozwolić i zakończyć ten toksyczny związek przed taką sytuacją.

Są także różne podejścia do tematu zdrady. Niestety nigdy nie ma pewności, że pojedyncza zdrada (co także nie jest przez nas pochwalane) nie jest tak naprawdę latami kłamstw.

Pamiętajmy – czasami lepiej szybko zakończyć toksyczne małżeństwo zamiast życia w ciągłej frustracji i braku miłości oraz zrozumienia z drugiej strony.

Wspólna decyzja o rozwodzie

Trudne decyzje łatwiej podejmuje się wspólnie. Oczywiście wspólna decyzja o rozwodzie jest możliwa jedynie w sytuacji gdy negatywne emocje zejdą na drugi plan i po prostu chcemy zacząć nowe, lepsze i szczęśliwsze, życie.

Rozwód dla dobra dziecka

Czasami następuje taka sytuacja, że jeżeli kierujemy się dobrem naszego dziecka (lub dzieci) to lepiej zdecydować się na rozwód. Dzięki temu dziecko będzie mogło wychowywać się w szczęśliwym domu z jednym z rodziców (lub rodzicem wraz z nowym partnerem) zamiast domu, w którym króluje frustracja i krzyk. To będzie lepsze dla dziecka.

Kiedy jest czas na rozwód?

Podsumowując – są sytuację kiedy lepiej jest zdecydować się na rozwód. Jest to na przykład uczucie, w którym wiesz, że dany związek pozbawia Cie godności. Rozwód jest też lepszą opcją niż trwanie w związku, które niszczy Twoje zdrowie psychiczne i przez to fizyczne. Dobrym czasem na taką decyzje jest chwila, w której jedno z Was nie chce już walczyć o związek. Nie ma sensu przeciągać związku, w którym nie ma już miłości i przywiązania do siebie.

Dziękujemy serdecznie za lekturę. Prosimy pamiętać, że kontakt z naszą Białostocką Kancelarią Adwokacką można nawiązać także przez telefon lub internet. Możemy przejść przez ten trudny czas wspólnie. Możecie na nas liczyć – zaufajcie doświadczeniu oraz profesjonalizmowi naszych prawników.