Niedzielny wieczór to idealny czas na poszerzenie swojej wiedzy na temat prawa. Dzisiaj na blogu Kancelarii Adwokackiej z Białegostoku, która prowadzone jest przez mecenas Sylwię Tokarzewską-Cybulko opowiemy o jeden z przyczyn rozwodów. Czy niezgodność charakterów można traktować jako przyczynę rozwodu? Zapraszamy do lektury nowego wpisu, który odpowiada na owe pytanie.

Różnice charakterów jako powód rozwodu

Powołując się na doświadczenie możemy powiedzieć, że nie raz, a nawet nie dwa zdarzyło nam się, że osoba, która przychodziła do Kancelarii Adwokackiej w sprawie rozwodu mówi o niezgodności charakterów. Bardzo często owe osoby nie potrafią sprecyzować co mają przez to na myśli. Pamiętajmy, że Sąd zawsze będzie sprawdzał naszą sprawę i analizował różnice, które występują między małżonkami oraz jakie mogą być tego skutki.

Złe dobranie

Musimy mieć w głowie to, że wszyscy ludzie są od siebie różni i pewne różnice są normalne oraz czasami potrafią skutkować dyskusją, a nawet kłótnią. Nie jest to równoznaczne z przyczyną rozwodu jaką może być rozkład pożycia małżeńskiego. Bardzo często to nie te różnice są przyczyną chęci rozwodu, a skutki jakie za sobą to niesie. Nie umniejszamy oczywiście takiej sytuacji. Gdy różnice są za duże oraz skutkuje to oddaleniem się od siebie małżonków to może być traktowane jako przyczyna rozwodu. Najczęściej taki rozwód jest orzekany jako ten bez braku winy, z którejś ze stron. Oczywiście nie mówimy tutaj o sytuacji, gdzie te różnice doprowadzają do agresywnego zachowania czy poniżania drugiej osoby.

Brak możliwości pogodzenia się

Dobra praktyka związana z małżeństwem jest taka, że nie powinna ona kolidować z możliwością indywidualnego rozwoju. Nie powinno być także różnic w kwestiach fundamentalnych, które ustalają w jaki sposób żyjemy. Dla Sądu ważne będzie to czy przed ślubem różnice istniały czy pojawiły się one później.

Dziękujemy serdecznie za lekturę. Pamiętajmy, że małżeństwo nie powinno być lekkomyślnym wyborem i powinniśmy przed nim dobrze się poznać. Jednak gdy już decydujemy się na rozwód to warto nawiązać współpracę z doświadczonym oraz profesjonalnym adwokatem. Dzięki temu może nam zejść z głowy duża ilość stresów. Zapraszamy do naszej Białostockiej Kancelarii Adwokackiej. Współpracujemy na miejscu w Białymstoku oraz w sposób zdalny – za pomocą telefonu i maila. Dzięki temu współpraca nie jest ograniczona przez pandemię czy geografię.