W dzisiejszym artykule na blogu Kancelarii Adwokackiej z Białegostoku, która prowadzone jest przez mecenas Sylwię Tokarzewską-Cybulko, wracamy do tematu podziału majątku. Sprawy związane z podziałem majątku potrafią ciągnąć się latami. Jednak nie zawsze musi tak być. Czy warto nawiązać współpracę z pełnomocnikiem w sprawie podziału majątku? Zapraszamy do lektury.

Jaką rolę odgrywa pełnomocnik przy podziale majątku?

Nie należy się dziwić, gdy powiemy, że pełnomocnik w sprawach związanych z podziałem majątku odgrywa bardzo istotną rolę. Można się zapytać jaka to rola? Wykorzystując on posiadają wiedzę merytoryczną oraz doświadczenie może przygotować odpowiednie stanowisko oraz strategię procesową. Pamiętajmy, że sprawy związane z podziałem majątku są niesamowicie ważne, gdyż nierzadko dotyczą dorobku całego życia. Czy nie warto wtedy skorzystać z profesjonalnej pomocy i doświadczenia adwokata? Osobą w Białymstoku będzie adwokat Sylwia Tokarzewska-Cybulko z naszej Kancelarii Adwokackiej. Bez profesjonalnej pomocy można nie być świadomym przysługujących roszczeniach względem strony przeciwnej. Są to między innymi nakłady z majątku osobistego na majątek wspólny. Są to na tyle zawiłe sprawy, że osoby, które nie zajmują się tym profesjonalnie i nie mają doświadczenia mogą nie wiedzieć o wielu istotnych kwestiach.

Popatrzmy jednak na sprawę z drugiej strony. Niekiedy ktoś może nie być świadomym konsekwencji związanych z źle sformułowanych wniosków. Dobrze dobrany pełnomocnik pomoże w uniknięciu kosztownych błędów.

Adwokat w sprawie o podział majątku

Tak jak w sprawach rozwodowych, alimentacyjnych czy o opiekę nad dzieckiem tak jak w sprawach o podział majątku adwokat pełni funkcje, których nie może nikt inny. Pamiętajmy, że prawnik patrzy na sprawę “na chłodno” bez emocji. Dzięki temu ma on inny ogląd sytuacji niż osoba, która związana jest ze sprawą emocjonalnie. Oczywiście nie możemy pominąć wiedzy i doświadczenia, które posiada adwokat.

Dziękujemy za lekturę. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszą Białostocką Kancelarią Adwokacką, która specjalizuje się między innymi w tego typu sprawach. Zapraszamy serdecznie do umawiania się na konsultacje. Współpracujemy na miejscu w Białymstoku oraz w sposób zdalny. Dzięki temu możemy nawiązać współpracę niezależnie od geografii oraz pandemii.