Kolejna słoneczna niedziela w Białymstoku. Jednak nasza Kancelaria Adwokacka nie odpoczywa. W naszym dzisiejszym artykule po raz kolejny chcielibyśmy poruszyć temat prawa rodzinnego, a dokładnie rozwodu. Czy warto skorzystać z pomocy adwokata i dlaczego tak? Zapraszamy serdecznie do lektury tego wpisu w ten piękny październikowy dzień w Białymstoku.

Adwokat pomaga swojemu Klientowi w o wiele szerszym zakresie niż jest to powszednie zauważane. Prawnik może Państwu pomóc w takich sprawach jak alimenty, prawa opieki nad dzieckiem, kontaktu z dzieckiem, podziałem majątku oraz innymi aspektami, które bezpośrednio łącza się z rozwodem. Adwokat to także pomóc psychiczna, gdyż dobry specjalista od prawa rodzinnego (jakie są do Państwa dyspozycji w naszej Kancelarii Adwokackiej) odciąży Państwa “głowę” od spraw, którymi może zająć się bez Państwa pomocy.

Adwokat rozwodowy – jak przebiega współpraca?

Rozwód jest dosyć specyficzną sprawą sądową. Nie ma tutaj wygranych i przegranych. Zadaniem adwokata jest pomoc swojemu Klientowi aby po przeprowadzonej rozprawie był on zadowolony z uzyskanego efektu. Prawnik wie jak i kiedy złożyć odpowiednie dokumenty aby zostały one poprawnie rozpatrzone. Przy rozmowie z Klientem poprowadzi go w sprawie odpowiednich dowodów oraz przykładowo świadków.

Podział majątku Białystok – współpraca z adwokatem.

W trakcie rozwodu dobrze jest przeprowadzić podział majątku. Dzięki temu unikniemy ponownej konfrontacji z, już byłym, współmałżonkiem. Podział majątku dotyczy wszystkich ruchomości oraz nieruchomości, dochodów, wynagrodzeń za pracę, dochodu z majątku wspólnego oraz środków zgromadzonych w banku po powstaniu wspólności majątkowej.

Są różne sposoby na podział majątku. Są one zależne od tego, że strony postępowania są zgodne lub nie. Jednak o tym opowiemy szerzej w artykule na temat stricte podziału majątku.

Alimenty Białystok – pomoc adwokata

W sprawie alimentów wręcz niezbędne jest współpraca z adwokatem. Często Klienci nie są świadomi o co mogą się starać. Adwokat może nam pomóc w uświadomieniu sobie tego. Jeżeli po rozwodzie dzieci zostają z Państwem to trzeba zadbać o to aby po sprawie sądowej nie zostać bez środków do życia oraz aby dziecko nie odczuło rozwodu w kwestii finansowej.

Trzeba także zaznaczyć, że można się ubiegać o alimenty także na siebie, a nie tylko na dziecko. W tej sprawie także niezbędna jest pomoc dobrego adwokata, który ma doświadczenie w prawie rodzinnym.

Alimenty na dziecko nie mają granicy wiekowej. Obowiązek alimentacyjny trwa aż dziecko nie będzie w stanie utrzymać się samodzielnie i zostaje zakończony dopiero wyrokiem sądu w tej sprawie.

Jest to dopiero “wierzchołek góry” pomocy adwokata w trakcie rozprawy rozwodowej. Jest także wiele tematów pobocznych, które są bezpośrednio związane z rozwodem. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszą Białostocką Kancelarią Adwokacką oraz współpracy.