Czym jest zakres obowiązku alimentacyjnego? Jakie czynniki wpływają na wysokość alimentów? Zapraszamy serdecznie do lektury najnowszego artykułu na blogu Kancelarii Adwokackiej w Białymstoku, która prowadzona jest przez mecenas Sylwię Tokarzewską-Cybulko.

Jakie czynniki wpływają na wysokość alimentów?

Gdy ustalana jest wysokość alimentów trzeba wziąć pod uwagę trzy czynniki, które są równoważne. Są to: usprawiedliwione potrzeby osoby uprawnionej i możliwości zarobkowych zobowiązanego oraz jego majątku.

Czym są potrzeby usprawiedliwione?

Potrzeby usprawiedliwione to takie, które pozwala na godne życie gdy bierzemy pod uwagę warunki, wiek, stan zdrowia oraz wykształcenie danej osoby. Inaczej mówiąc potrzeby są uzależnione od danej osoby. Zakres takich potrzeb jest związany z stopniem pokrewieństwa. Pierwszą grupą są małżonkowie oraz dzieci. Drugą grupą to osoby o dalszym stopniu pokrewieństwa. W tej grupie wyznacznikiem zakresu alimentacji jest stopa niedostatku np. rodzeństwa.

Jak we wszystkim co związane z alimentami wyborem jest kontakt i nawiązanie współpracy z doświadczonym oraz profesjonalnym adwokatem, który specjalizuje się w prawie rodzinnym. Takim prawnikiem jest mecenas Sylwia Tokarzewska-Cybulko z swojej Białostockiej Kancelarii Adwokackiej. Zapraszamy serdecznie do kontaktu. Możemy nawiązać współpracę na żywo oraz w sposób zdalny – przez telefon oraz mail. Pozwala to na współpracę nie tylko z osobami z Białegostoku lecz z każdego zakątka świata. Zapraszamy.