W dzisiejszym artykule na blogu naszej Białostockiej Kancelarii Adwokackiej w Białymstoku, która prowadzona jest przez mecenas Sylwię Tokarzewską wracamy do tematu rozwodów. Jakie mity związane z rozwodem istnieją w przestrzeni publicznej? Zapraszamy do lektury nowego wpisu na naszym blogu.

Mit numer jeden – Zdrada jest jedyną przyczyną rozwodu

Często spotyka się ze stwierdzeniem, że zdrada to jedyna przyczyna i powód rozpadu małżeństwa. Jest to niezwykle popularny mit. Najczęściej jednak realnie zdrada jest jedynie skutkiem wcześniejszego rozpadu pożycia małżeńskiego. Oznacza to, że zdrada jest skutkiem wcześniejszych zmian w małżeństwie, a nie przyczyną tych zmian.

Mit numer dwa – Bycie małżonkiem jest równoznaczne z byciem rodzicem.

Człowiek jest różny zależnie od roli, w której danej chwili jest. Relacja małżeństwa, gdzie jesteśmy współmałżonkiem nie przekłada się na to jakim rodzicem się jest. Są to znaczące różnice. Niekiedy małżeństwo się rozpada, lecz ktoś może być najlepszym rodzicem na świecie. Pamiętajmy – życie układa się przeróżnie. Ważnym jest to aby być po prostu dobrym człowiekiem.

Mit numer trzy – mediacja jest równoznaczna z terapią małżeńską

Mediacja jest czymś kompletnie innym niż terapia małżeńska. Życie i doświadczenie zawodowe uczy nas, że mediacja niejednokrotnie pomogła w utrzymaniu małżeństwa i zmieniła decyzję o rozwodzie. Nie jest to jednak tym samym co terapia małżeńska. Ważnym elementem jest to, że mediacje odbywają się u kogoś innego niż terapia małżeńska, która odbywa się u psychologa. Podejście też jest kompletnie inne. Ważnym elementem jest to, że każda droga do utrzymania małżeństwa może być dobra gdy jest ona dobra. Czasami jednak rozwód może być najlepszym wyjściem do rozpoczęcia nowego życia.

Dziękujemy serdecznie za lekturę. Mamy nadzieję, że rozwialiśmy mity dotyczące rozwodu, które najczęściej są spotykane w życiu publicznym. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszą Kancelarią Adwokacką z Białegostoku, która prowadzona jest przez mecenas Sylwię Tokarzewską. Mamy ogromne doświadczenie w wszelkich sprawach związanych z prawem rodzinnym i cywilnym. Do każdej sprawy podchodzimy w sposób indywidualny oraz profesjonalny.