Negocjacje to aktywność, która jest z ludźmi praktycznie od początku naszej historii. Jak wyglądają negocjacje w czasach dzisiejszych? Jak może nam w tym pomóc doświadczony adwokat? Zapraszamy do lektury najnowszego artykułu na blogu zespołu prawników z Białegostoku z Kancelarii Adwokackiej mecenas Sylwii Tokarzewskiej-Cybulko. Zapraszamy do lektury oraz oczywiście kontaktu.

Czym są negocjacje?

Taka jak wspominaliśmy na wstępie – negocjacje towarzyszą ludziom od zarania dziejów. Jedną z pierwszych form negocjacji to targowanie się. Czasy się zmieniły i to znacznie. Oczywiście targowanie się pozostało z nami lecz definicja negocjacji, którą dzisiaj przedstawiamy to “proces komunikowania się stron, gdy oczekują one, że porozumienie może zapewnić większe korzyści, niż działanie bez porozumienia”. Nie zawsze po pierwszym przeczytaniu tej definicji po raz pierwszy wydaje się ona w pełni zrozumiała. Jednak warto się z nią zapoznać.

Nie można ukrywać, że negocjacje to bardzo trudny proces. Nie bez kozery mówi się: sztuka negocjacji. Na końcu tego procesu chcemy dojść do porozumienia, decyzji, które będą zadowalające dla obu stron oraz pozwolą na realizację postawionych celów.

Pomoc prawna przy negocjacjach

W dzisiejszych czasach przy negocjacjach pomoc prawna jest bardzo pomocna, a bywa, że nawet niezbędna. Nasza Białostocka Kancelaria Adwokacka może Państwu pomóc w takich negocjacjach. Taka współpraca może prowadzić do zabezpieczenia interesów obu stron negocjacji i wypracować korzystną koncepcję prawną. Profesjonalna pomoc prawna doświadczonego prawnika w trakcie negocjacji potrafi wyprowadzić je z sytuacji, która wydaje się wręcz patowa. Chyba każdy woli doprowadzić konflikt za pomocą negocjacji do ugody pozasądowej niż “drzeć koty” na sali sądowej. Trzeba zadbać o to aby wypracowana ugoda pozasądowa odpowiadała przepisom prawa obowiązującym w Polsce. Znalezienie wspólnego stanowiska pozwoli na uniknięcie długotrwałego oraz kosztownego procesu sądowego. Pozwoli również na ograniczenie ilości stresu.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Państwa jak ważne są negocjacje prowadzone w sposób profesjonalny oraz poprawny pod kątem prawnym. Po między innymi taką pomoc prawną zapraszamy Państwa do kontaktu z prawnikami z Białegostoku, których mogą Państwo znaleźć w Kancelarii Adwokackiej prowadzonej przez mecenas Sylwię Tokarzewską-Cybulko. Współpracę możemy nawiązać na miejscu w Białymstoku lub w sposób zdalny.