Na świecie jest bardzo dużo Polonii. Często zdarza się, że dane osoby mają sprawy sądowe w Polsce – czy to sprawa rozwodowa, o alimenty lub na przykład o podział majątku. Czy w takiej sytuacji dana osoba musi zjawić się w sądzie? O tym dzisiaj w artykule naszej Kancelarii Adwokackiej, która znajduje się w Białymstoku, lecz działa z ludźmi z całego świata. Zapraszamy do lektury.

Polak, który przebywa stale lub przez dłuższy czas poza granicami Polski może złożyć swoje zeznania u Konsula Rzeczpospolitej Polski. Taka sytuacja może nastąpić w sytuacji, gdy jest przesłuchiwany w charakterze świadka lub strony. Informację o tym znajdziemy w art. 1134 Kodeksu postępowania cywilnego oraz w art. 586 § 1 Kodeksu postępowania karnego.

Co ze sprawą w Polsce?

Jeżeli mamy sprawę dotyczącą prawa rodzinnego jak na przykład rozwód, alimenty czy nawet podział majątku to warto mieć na sali sądowej osobę, która będzie reprezentować nasze sprawy oraz naszą osobę. Inaczej mówiąc – w takiej sytuacji dobrze jest nawiązać współpracę z prawnikiem, który ma już doświadczenie w takiego typu sprawach.
Oczywiście jest to niezależne od tego czy mamy możliwość pojawienia się na rozprawie osobiście czy nie (adwokat może poprowadzić nas przez sprawę o wiele sprawniej niż jakbyśmy działali samodzielnie).
Nie możemy zapomnieć o tym, że przyjazd na rozprawę to nie tylko koszty związane z samą podróżą jak dojazd (przylot) czy zakwaterowanie. Jest to także koszt utraconych dni w pracy, które nam przepadają w związku z wyjazdem z np. Belgii czy USA. Jest jednak jeszcze jedna ważniejsza sprawa – brak osobistego stawienia się w sądzie oraz brak na sali sądowej osoby, która nas reprezentuje może skutkować bardzo dużymi skutkami, także materialnymi, w wyroku sądu.
Doświadczony oraz rzetelny adwokat, który prowadzi naszą sprawę na miejscu tj. w Polsce i kontaktuje się z nami poprzez telefon oraz wiadomość e-mail zadba o nasze sprawy nawet lepiej niż jakbyśmy byli na miejscu i chcieli prowadzić sprawę samodzielnie.

Czy działa to w każdego typu sprawach?

Zakres działania naszej Kancelarii jest bardzo szeroki, lecz sytuacja, o której dzisiaj piszemy skupia się na prawie rodzinnym. W zakres tego prawa wchodzą takie sprawy jak sprawy o: alimenty, rozwodowe, spadkowe, adopcyjne czy podział majątku. W każdym z przed chwilą wymienionych przypadków reprezentujemy naszych Klientów z należytą starannością oraz rzetelnością.

Nie można także pominąć aspektu psychologicznego – brak osobistego stawiennictwa na sali sądowej pozwoli nam na uniknięcie ogromnej dawki stresu związanej z sprawą.

Jak Państwo mogą zauważyć – odległość nie jest problemem, gdy chcą Państwo (lub muszą) poukładać swoje sprawy w Polsce. Gdy nie chcą lub nie mogą Państwo (np. ze względu na pracę) wracać do Polski sprawa może się odbyć i to z pozytywnym dla Państwa skutkiem. Działamy w taki sposób od wielu lat, dzięki czemu mamy bardzo duże doświadczenie. To oraz nasze podejście do ludzi i prawa rodzinnego daje Państwu gwarancję spokoju, gdzie tak naprawę wszystko dzieje się obok Państwa – poprzez telefon oraz mail. Pragniemy abyście Państwo zapamiętali – to, że siedziba naszej Kancelarii znajduje się w Polsce, a dokładnie w Białymstoku nie oznacza, że nie możemy nawiązać współpracy – zaryzykowalibyśmy nawet stwierdzenie – wręcz przeciwnie. Zapraszamy do kontaktu.